Texas Open Division

Texas Open Division

Fall 2019

Elementary School

FIRST PLACE – Kinder Ranch Elementary School

Teacher: Peggy Finley

Students: Cooper Kale, Ryder McGinnis, Dalton Dresch


SECOND PLACE – Kinder Ranch Elementary School

Teacher: Peggy Finley

Students: Isabel Weise, Brooke Sachs


THIRD PLACE – Kinder Ranch Elementary School

Teacher: Peggy Finley

Students: Bailey Blake, Avery Kingdon


High School

FIRST PLACE – La Vernia High School

Teacher: Sheila Bedwell

Students:


SECOND PLACE – La Vernia High School

Teacher: Sheila Bedwell

Students:


THIRD PLACE – La Vernia High School

Teacher: Sheila Bedwell

Students:


Spring 2019

Elementary School

FIRST PLACE – Elkhart Intermediate

Teacher: Billie Dyer

Students:


SECOND PLACE – John A Baker

Teacher: Leslie Harrison

Students:


THIRD PLACE – John A Baker

Teacher: Leslie Harrison

Students:


Middle School

FIRST PLACE – San Antonio Academy of Texas

Teacher: Patrick Atkerson

Students:


SECOND PLACE – San Antonio Academy of Texas

Teacher: Patrick Atkerson

Students:


THIRD PLACE – San Antonio Academy of Texas

Teacher: Patrick Atkerson

Students:


High School

FIRST PLACE – Graham High School

Teacher: Sarah Kidd

Students: Jacob Cienega, Thomas Moore, Kaydien Putman, Joe Todd


SECOND PLACE – La Vernia High School

Teacher: Sheila Bedwell

Students: Colton Davis, Kriegen Racey, Collin Koltermann


THIRD PLACE – Graham High School

Teacher: Sarah Kidd

Students: Irene Jones, Grace Miller, Madison Ray, Morgan Sisk, Hollie Stewart


Year-Long 2019-20

Elementary School

FIRST PLACE – Roscoe Wilson Elementary School

Teacher: Megan Cunningham

Students: Noah Faske, Augustine Siby, Levi Rogers


SECOND PLACE – Seymour

Teacher: Hayley Warren

Students: Keaton Anderson, Nathan Hale, Kloe Murphy, Kobi Jones, Mya Williams


THIRD PLACE – Roscoe Wilson Elementary School

Teacher: Megan Cunningham

Students: Lishan Prado, Bradshaw Earthman, Blake Downing


Middle School

FIRST PLACE – Texas Middle School

Teacher: Joseph Gammon

Students:


SECOND PLACE – Texas Middle School

Teacher: Joseph Gammon

Students:


THIRD PLACE – Texas Middle School

Teacher: Joseph Gammon

Students:


High School

FIRST PLACE – Frenship High School

Teacher: Nick Bompezzi

Students: Meredith Ennis


SECOND PLACE – Frenship High School

Teacher: Nick Bompezzi

Students: Baylee Hudson


THIRD PLACE – Frenship High School

Teacher: Nick Bompezzi

Students: Holden Mathis